סדנת משחק למתחילים

בית / סדנת משחק למתחילים
פרטי הסדנה:

סדנת משחק למתחילים

הסדנה הזאת היא המקום בשבילי לפגוש אנשים מוכשרים וצמאים לידע, לבמה, שרוצים להגשים חלום או סתם להעשיר את עולמם. תכלס, גם אני לומד מכל אחד ואחת המשתתפים של הסדנאות שלי, כי לפעמים (וזה קורה הרבה) הם מצליחים להפתיע אותי ולהבריק עם איזה רעיון בימתי או ביצוע של טקסט שכבר שמעתי אותו אלף פעם ופתאום הוא נשמע לגמרי פרש, לגמרי שלהם, כאילו כתבו אותו בעצמם.
סדנת משחק למתחילים שלי היא סדנת בוטיק ואני לא מתבייש לקרוא לה כך. למה? כי היא קטנה ואינטימית, יש בה מעט משתתפים ורק אני מלמד בה ואני אחראי לכל אחד ואחת האנשים שמגיעים אלי, חשוב לי שהסדנה תהיה בשבילם חוויה משמעותית, חוויה מלמדת ומעשירה.
אז אם אתם רוצים ללמוד מה זה לשחק, אם בא לכם לאתגר את עצמכם ולגלות עולם חדש וקסום של יצירה והנאה – בואו. אין צורך בניסיון או ידע קודם. את הסדנה אני מעביר על הבמה של תיאטרון פעיל (תיאטרון מלנקי), בחלל מאובזר ומותאם לקיום הצגות וחזרות.

בסדנה נלמד את הבסיס של לימודי משחק:

שפת התיאטרון, עבודת השחקן על עצמו ועבודת השחקן על דמות. מה זה רצון, פעולה, מכשול, מטרת על, מונולוג, דיאלוג, סצנה, פרטנר, give and take, מיזנסצנה, אילתור, הגשת טקסט ואיך מרגישים טבעי במקום הכי לא טבעי בעולם – על הבמה.

מטרת הסדנה:

לאפשר הצצה ראשונה אל עולם המשחק ולהעניק למשתתפיה את הכלים להמשך לימודים, עיסוק בתחום או פשוט להעשרה אישית. יש לכם הזדמנות לטעום מן העולם הקסום הזה של משחק, תיאטרון, במה ומילה וליהנות מיצירה ועשייה משותפת. בואו להעיז!

בסוף הסדנה נקיים ערב סיום חגיגי בו כל משתתף יציג קטע נבחר שעבד עליו במהלך הסדנה (מונולוג או סצנה)

תמונות מהסטודיו בו תתקיים הסדנה:

משובים על הסדנה:

רשמתי לסדנת המשחק בתקופה שבה קצת חיפשתי את עצמי באמצע החיים. רציתי לעשות משהו קצת שונה מהטייפקאסט שסיגלתי לעצמי במשך השנים בתקווה שמתוך זה אולי אמצא איזה קול פנימי שיוביל אותי למקום שבו אני צריכה להיות. אז אזרתי אומץ ונרשמתי לסדנה. קצת חוששת, מאוד מקווה שזה יתאים לי ושאשתלב בין הצעירים שמחפשים לפתח קריירת משחק. וואלה -לא הפסקתי להנות! זו היתה בשבילי הפוגה שבועית כזו שגרמה לי לצאת מהשגרה שלי - גם מהיומיום אבל גם מהטבע הפנימי שלי בתור אדם. כל מפגש היה למידה גדולה! כל עבודה שלי עם עצמי בבית היתה חוויה. אני חייבת לומר בתור מנהלת הדרכה - אתה מורה בחסד! ומאוד מאוד מוכשר! למדתי ממך המון! כל ניתוח של סצנה הפך להיות מדע מדוייק של ניואנסים וכוונות. היה בזה המון המון עומק ונקודות המבט שהארת לנו היו מרתקות. נשאבתי. במונולוג שלי ובסצנה שביצעתי הרגשתי שאני פורצת את הגבולות של עצמי - אם זה בנוכחות על הבמה, אם זה להיות חשופה אל האנשים ואם זה לזכור טקסט כשכבר שנים אני מסתובבת בעולם עם ידיעה שאין לי סיכוי לזכור כל כך הרבה מילים בעל פה... והנה אני על הבמה, מציגה ואחר כך - כפיים! והתרגשות! ו...אשכרה הצלחתי! במקביל, תוך כדי הסדנה, גם בחיים האישיים שלי דברים התחילו לזוז... כאילו לא קשור לסדנה, אבל בעצם מאוד קשור. רגע לפני סיום הסדנה מצאתי את עצמי במקום אחר לגמרי וכנראה המקום שאליו הייתי צריכה להגיע - סיימתי את עבודתי במקום שבו הייתי לא ממומשת ובלי אופציה להתקדם ואני מתחילה בימים אלו תפקיד חדש ומרענן בתחום שאני אוהבת, בחברה עם הרבה מקום לעשיה ועם אופק קדימה🌅 אז זו ממש היתה הסדנה שליוותה את התהליך ואני מרגישה שבלעדיה הוא לא היה יכול לקרות... וזו ההזדמנות לומר לך תודה ענקית! על זה שהיית שם איתנו ובשבילנו. על זה שידעת לזהות את האיכויות שלנו ועל זה שכיוונת ברגישות למסלול שיפתח אותנו בצורה הכי טובה. נהנתי מאוד ולקחתי איתי דברים שכנראה לא הייתי מקבלת בשום מקום אחר. ובאמת שהתכוונתי לכל מילה - זו סדנה זהב! תודה רבה רבה!
מישל כהן
מנהלת הדרכה
דניאל, באתי לסדנה שלך אחרי תקופה מאוד לא פשוט עם עצמי, שהולידה בי מחדש את הרצון להגשים את החלום. הסדנה קפצה לי במקרה באינסטגרם, ותוך יום כבר הייתי רשומה, ובמבט לאחור - הייתי נרשמת אליה גם עוד 10 פעמים. אני רוצה להגיד לך תודה ענקית על החוויה שעברתי בזכות הסדנה - באתי עם פחד במה והייתי רועדת בכל פעם לפני שהייתי צריכה לעלות, והיום זה הרבה יותר טוב, גם בחיי האישיים, כשאני עומדת מול אנשים. גרמת לי לקחת את זה קצת יותר רגוע ולהבין שאחרי הכול צריך פשוט להיות וליהנות. תודה על הזמן שהקדשת, על הידע הרב שהצלחת להעביר, שבוודאות יהיה משמעותי ויעזור לי בהמשך, תודה שתמיד היה לך חשוב לשמוע אותי גם על חשבון זמנך הפנוי, שנתת מענה מדויק ומושקע לכל שאלה, ותודה ענקית ענקית שלא ויתרת לי. בהערכה עצומה, מקווה שבפעם הבאה ניפגש על הבמנה:)
דניאל כהן
סטודנטית
אני לא יודעת כלכך איך להגיד את זה אבל באמת באמת תודה על הכל! על התקופה הכל כך קצרה שנתנה לי כל כך הרבה. למדתי ממך ולקחתי כל כך הרבה דברים לעצמי, ולחיים בכללי. עברתי חוויה יוצאת דופן שלא יכולתי לבקש חוויה כזאת במקום אחר. אני מאוד שמחה שזה קרה ושוב תודה רבה על הכל. באמת עזרת לי. מקווה לפרוץ בגדול, אנסה ואשתדל להצליח וכמובן שהכל התחיל בזכותך. אוהבת ותודה ושרק תצליח בסדנאות!!! זה באמת על רמה גבוהה וכל כך נותן המון לאישיות של בן אדם🙏🏽❤️
שיראל עובדיה
סטודנטית
חייבת לשתף! הרבה זמן שחשבתי, דמיינתי ורקדתי סביב הרעיון של משחק. משחק עם דמויות, עם רגשות, עם אנשים, בשביל להשתחרר ולהעיז. וגם, אתם יודעים, בשביל לא להגיע לגיל 80 ולהתחרט שלא אגרתי מספיק אומץ... אז העזתי. ומאז רק בא לי עוד! רוצה להמליץ בחום רב ומכל הלב על סדנת המשחק למתחילים של דניאל סטיופין! בחור מבריק, חד, שנון ומצחיק בטירוף! הסדנה של דניאל היא בעיני הפתיח הכי תכלס לעולם המשחק, בה הוא מגיש את ה"עיקרית" נטו, בלי מניירות או עטיפה נוצצת. בסדנה הוא מקפיד על אווירה מאפשרת ומאוד מגובשת, בעזרתה כל אחד מרגיש שחקן ויוצר כבר מהתחלה. דניאל שולט בביטחון רב בכל השכבות של התחום וגם מאוד מכיל כל אחד ורמתו בהתאם לעולמו האישי. בקבוצה קטנה ואינטימית נוצרים חיבורים ועומק אמיתי, הכל עטוף בכיף וחיבוק חם. כך שאם גם אתם בין החולמים, אך לא בטוחים מאיפה מתחילים, באחריות זה בדיוק המקום בשבילכם!
אנסטסיה גלושקוב לבנטל
שחיינית אולימפית
תנו לעצמכם מתנה ענקית לחיים גם אם נראה לכם שאין לכם את זה במשחק, ואם אתם חושבים שאתם כן יודעים משהו - תשכחו מהכול ותלכו לסדנה של דניאל!! ממליצה מעומק הלב. זו זכות גדולה. ההחלטה האקראית שלי ללכת לסדנה של דניאל הסתברה להיות מהטובות שקיבלתי בחיי!
הלל דור
סטודנטית
דניאל, אני רוצה להודות לך על החוויה הלימודית הכל כך מדהימה שחוויתי! תודה שהפכת את יום רביעי ליום שחיכיתי שכבר יגיע, היה שווה לנסוע את כל הנסיעה מטבריה לתל אביב כדי ללמוד דברים חדשים, תודה על הכלים שרכשתי ואקח אותם להמשך דרכי. מחכה כבר לסדנת משחק למתקדמים שלך! שתתחיל כבר! ממליצה בחום לקחת את הסדנה לכל מי שרוצה ללמוד משחק אצל מורה מדהים, סבלני, מבין ומוכשר - זה המקום הנכון לכל מי שמתעניין ללמוד משחק. תהנו!
דנה קוטליארנקו
דניאל, תודה רבה עלחוויה מעצימה, שלמדתי בה המון ובעיקר על עצמי! אתה מורה מדהים, תומך וסבלני (כשצריך חחח). נהניתי ממש מכל רגע ומחכה כבר לקורס הבא!
רוית כהן
רוב השחקנים לא בהכרח יכולים להיות מורים, ולך יש את זה ובגדול! אתה שחקן על ומורה נדיר!!! תודה לך על כל הכלים, הסבלנות והדרך למידה שלך! אתה יודע להכניס גם רצינות וגם פאן וזה לא מובן מאליו בכלל! היה תענוג ללמוד ממך!
ענבר אלון

קטעי וידאו מתוך מופע סיום:

תמונות מההצגות של דניאל סטיופין: